O nas

Szanowni Państwo!

Zajmujemy się doniczkową produkcją bylin, traw ozdobnych i paproci w dużych pojemnikach. Z ogrodnictwem jesteśmy związani od trzech pokoleń natomiast od 2003 roku rozpoczęliśmy specjalizację z uprawą bylin. Nasze gospodarstwo to rodzinna inwestycja, które jako jedno z pierwszych w Polsce wprowadziło produkcję i sprzedaż okazałych egzemplarzy ciekawych gatunków i odmian bylin. Poza nielicznymi wyjątkami nigdy nie produkowaliśmy i nie produkujemy roślin w doniczkach p9.

Sadzonki nowych i ciekawych odmian pozyskiwaliśmy w renomowanych i licencjonowanych szkółkach europejskich.

Również jako pierwsi na rynku opracowaliśmy i wprowadziliśmy system znakowania roślin, dołączając do każdej partii towaru dużą etykietę informacyjną formatu A6 w języku polskim z opisem i zdjęciem, sposób sprawdził się w sklepach i centrach ogrodniczych znacznie ułatwiając sprzedaż. Od kilu lat na naszych etykietach umieszczamy również informacje wymagane do celów paszportowania roślin, oznaczając tym każdą partię towaru. Produkcja roślin znajduje się pod stałą kontrolą Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Kościanie.

Wraz z rozwojem naszego gospodarstwa poszerza się również grono naszych klientów, od wielu lat dostarczamy nasz towar do sklepów i centrów ogrodniczych na terenie południowo zachodniej Polski, a obecnie nasze rośliny dostępne są na terenie prawie całego kraju i nie tylko.

Nasze byliny pomimo tego że są produkowane w Polsce dorównują a czasem nawet przewyższają jakością materiał zagraniczny np. holenderski czy włoski, który jest produkowany w znacznie lepszych warunkach klimatycznych. Są one również bardziej konkurencyjne cenowo niż towar ze szkółek zagranicznych. O tym fakcie przekonali się już nasi stali klienci z którymi współpracujemy od wielu lat.

W przyrodzie wszystko ma swoją kolej, tak i my na każdą porę roku staramy się zaoferować naszym klientom coś interesującego, atrakcyjny handlowo towar dostępny jest w naszej szkółce każdego roku od marca aż do końca października a w ostatnich latach nawet jeszcze w listopadzie. Wszystkim naszym klientom prowadzącym sklepy i centra ogrodnicze oferujemy atrakcyjny towar przez cały sezon wegetacyjny, a co ważne, zapewniając ciągłość sprzedaży.

Dostarczenie na rynek wysokiej jakości roślin oraz satysfakcja klienta jest naszym celem nadrzędnym już od wielu lat.

Bylinom poświęcamy cały swój czas, to nasze hobby praca i życie.